نیم میلیارد گردشگر در قاره سبز

ورود گردشگران بین المللی به قاره #اروپا در سال 2016 با 4 درصد رشد به 500 میلیون نفر رسید.

 

به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت سازمان جهانی گردشگری، علی رغم چالش های بی شمار پیش روی گردشگری در اروپا در سال گذشته میلادی، صنعت گردشگری بار دیگر مقاومت فوق العاده خود را نشان داد و همچنان عاملی قدرتمند در رشد اقتصاد، اشتغال و رفاه اجتماعی در اتحادیه اروپا بود.

28 کشور عضو اتحادیه اروپا با ثبت رشد 4 درصدی و فراتر از متوسط جهانی در مجموع میزبان 499 میلیون گردشگر بین المللی در سال 2016 بوده است که در واقع 40 درصد از کل گردشگران بین المللی جهان را شامل می شود.

پس از سال 2009 میلادی و بحران گسترده مالی و اقتصادی، این هفتمین سال پیاپی است که 28 کشور عضو اتحادیه اروپا رشد مداومی در عرصه گردشگری دارند و شمار گردشگرانی که در سال 2016 به اروپا سفر کردند در مقایسه با آمار سال 2008 میلادی، 107 میلیون نفر افزایش داشته است.

«طالب ریفاعی»، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در این باره خاطرنشان کرد: «گردشگری امروزه یکی از ستون های استراتژی اشتغال زایی و رشد اقتصادی است. سازمان جهانی گردشگری از این که در کنار کمیسیون اروپا به بررسی و نظارت روندهای گردشگری بین المللی و توسعه گردشگری پایدار در اروپا می پردازد، بسیار خرسند است".