قوانین و مقررات
شرایط و ضوابط عمومی

وب سایت محراب سیر کیش، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت دارد و تمامی قوانین مندرج در زیر، طبق دستورالعمل سازمان میراث فرهنگی برای تور و دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری در زمینه پرواز تنظیم شده است. مفاد قرارداد فروش خدمات مسافرتی از ماده 1 تا 35 تنظیم شده است و مفاد قرارداد فروش بلیط چارتری در ادامه آورده شده است.

*** مفاد قرارداد فروش خدمات مسافرتی تور (ماده 1 تا 35)

در جهت اجرای قرارداد فی مابین شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی محراب سیر کیش و خریدار که به نمایندگی تام الاختیار از جانب افراد معرفی شده در قرارداد مذکور که اقدام به انعقاد این قرارداد نموده است شروط و مفاد ذیل به قرارداد مذکور الحاق و قرارداد به شرح ذیل تکمیل می گردد.

ماده 1

خریدار موظف است، تمامی اطلاعات درخواستی مسافران را به هنگام خرید به صورت دقیق وارد نماید. هرگونه خطای احتمالی در ثبت اسامی و یا شماره پاسپورت یا کد ملی، تماما برعهده شخص خریدار است. تبصره: کارگزار موظف است نسخه ای از برنامه کامل گشت و برنامه تبلیغاتی را به قرارداد حاضر الحاق و به گردشگر تحویل نماید. حضور فردی به عنوان راهنما یا تور لیدر برای اجرای برنامه های تور در کلیه مراحل تور الزامی است. در خصوص بند 3 از قسمت "ب"، اصل بر عادی بودن روادید است، لیکن چنانچه گردشگر اصرار بر اخذ روادید به شکل فوری را داشته باشد، مسئولیت های ناشی از آن، بر عهده گردشگر خواهد بود (موضوع تبصره ذیل ماده 20).

ماده 2

موضوع این قرارداد تعیین حدود وظایف و مسئولیتهای طرفین قرارداد و همچنین هزینه خدمات گردشگری جهت ارائه بشرح مندرج در قرارداد بر مبنای واحد پول ملی ایران می باشد.

ماده 3

چنانچه گشت از سوی کارگزار به دلیل حد نصاب نرسیدن قابل اجرا نباشد، کارگزار موظف است حداقل یک هفته قبل از تاریخ اجرای گشت مراتب را به نحو مقتضی با ارائه دلایل به اطلاع گردشگر رسانده، نسبت به استرداد کل وجوه دریافتی از گردشگر اقدام نماید.

ماده 4

هتل: با توجه به تنوع اتاقهای موجود (Type Rooms) در هتل ها، در اتاقهای سه تخته (Triple) وجود سه تخت استاندارد یا دو تخت همراه با یک همراه با یک تخت اضافه (Extra) و نیز سایر اتاق، کاملا بستگی به شرایط موجود در زمان پذیرش مسافر (Subject to Availibility ) اتاقها دارد. ساعت تخلیه اتاق های هتل بر اساس قوانین و مقررات حاکم در مقصد مورد نظر بوده، گردشگر موظف به رعایت آن می باشد. تبصره: در صورت تحویل اتاق زودتر از موعد مقرر توسط گردشگر، هیچ مبلغی به گردشگر مسترد نخواهد شد.

ماده 5

گردشگران انفرادی (تک نفره یا سینگل) به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته می باشند.

ماده 6

در خصوص تورهای برنامه ریزی شده با پروازهای غیر چارتر، شرایط ابطال مطابق با مقررات شرکت های هواپیمایی مربوطه و هتل محل اقامت اعمال خواهد شد. کارگزار موظف است هنگام عقد این قرارداد توضیحات کامل را به گردشگر بدهد.

ماده 7

درصورت انصراف کتبی مسافر از همراهی تور تا یک ماه قبل از پرواز معادل 20% قیمت کل تور و از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل 30% قیمت کل تور و از سه هفته تا 72 ساعت قبل از پرواز معادل 50% قیمت کل تور و در کمتر از 72 ساعت قبل از پرواز معادل 70% قیمت کل تور به عنوان جریمه از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر پرداخت خواهد شد. ولی در صورت دریافت پرواز تک به علاوه هتل طبق قوانین نرخی هریک اقدام خواهد شد. تبصره: این ماده شامل تورهای از تاریخ 1396/12/25 الی 1397/01/17 نمی شود.

ماده 8

در صورتیکه مطابق شرایط اعلامی از سوی سفارت خانه در خصوص بازگشت گردشگر، تضمینی از کارگزار اخذ شود، گردشگر موظف است به همان میزان، ضمانت نامه بانکی به کارگزار تسلیم نماید. تبصره: گردشگران پس از بازگشت از سفر، جهت دریافت ضمانت نامه بانکی سپرده شده لازم است با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصویر صفحه مربوط به مهر ورود و خروج کشور مقصد به کارگزار مراجعه نماید و کارگزار موظف است پس از تایید اصالت و صحت مدارک ارائه شده، فورا نسبت به فک ضمانت نامه اقدام نماید.

ماده 9

در صورتیکه در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت پیش بینی شده باشد، چنانچه هریک از گردشگران از بازگشت به کشور درتاریخ از پیش تعیین شده خودداری نمایند و این امر با توجه به تعهد گردشگر موجبات خسارت به کارگزار را فراهم آورد، کارگزار مجاز است با ارائه مدارک مستدل، معادل هزینه (خسارت) وارده را از طریق ضبط ضمانت به نفع خود دریافت نماید.

ماده 10

چنانچه در برخی مقاصد در بدو ورود گردشگر به فرودگاه کشور مقصد، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری تا به هنگام مراجعت در فرودگاه به گردشگر عودت داده شود، در چنین شرایطی هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود. در صورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد، کارگزار در این خصوص مسئولیتی نداشته، لیکن در صورتی که کارگزار در این خصوص هزینه ای متقبل شده باشد، جهت اخذ هزینه های انجام شده موظف است اسناد و مدارک معتبر را به گردشگر ارائه نماید.

ماده 11

در صورتیکه گردشگر برای سایر گردشگران یا سرپرست گروه، راهنمایان محلی و در کل کسانی که در اجرای گشت نقش داشتند، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئون و اخلاق عرفی در کشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بنا به صورتجلسه و گواهی دیگر اعضای گروه حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص آن گردشگر اتخاذ نموده و مراتب را جهت اقدام به کارگزار مجری گزارش نماید.

ماده 12

سیدگی به هر گونه اختلاف فی ما بین طرفین قرداد با ارائه دلایل بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و آرا صادره از سازمان برای طرفین لازم الاجراست.

ماده 13

در خصوص ثبت نام گروهی در شرایط عادی (غیر فورس) فقط فردی که به نمایندگی از سوی گردشگران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر گردشگران در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند. تبصره: کارگزار موظف است تاریخ و شماره انصراف کتبی گردشگر را در دفتر رسمی خود ثبت و به گردشگر اعلام نماید.

ماده 14

حفظ اموال و مدارک شخصی به عهده گردشگر بوده و در صورت مفقود شدن آن مسئولیتی متوجه مدیر گشت یا کارگزار نخواهد بود.

ماده 15

اگر مسافرت به صورت گروهی و خانوادگی باشد، در صورتیکه درخواست روادید هر یک از گردشگران، مردود یا با تاخیر دریافت شود بقیه گردشگران ملزم به استفاده از خدمات درخواستی و در صورت عدم استفاده می بایست کلیه هزینه های مربوط به ابطال را با در نظر گرفتن مفاد ماده 13 این قرارداد پرداخت نماید. تبصره: در خصوص بستگان درجه یک ( پدر، مادر، همسر، فرزندان مجرد) هزینه روادید و یک شب اقامت در هتل و جریمه ابطال بلیط دریافت میگردد.

ماده 16

چنانچه صدور روادید و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، گردشگر بایستی مقدمات سفر خود را قبلا آماده نموده باشد.

ماده 17

کارگزار یا نماینده وی موظف است هنگام عقد قرارداد توضیحات لازم را در خصوص مفاد قرارداد و تبصره های آن به گردشگر ارائه نماید. همچنین کارگزار موظف است پس از عقد و امضا قرارداد با گردشگر یک نسخه امضا شده از آن را که ممهور به مهر دفتر شده است را تحویل گردشگر و یک نسخه را نزد خود نگاه دارد.

ماده 18

گردشگر موظف است هنگام ثبت نام معادل 50% هزینه کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا زمان تحویل مدارک و قطعیت سفر، الباقی هزینه های گشت را تسویه نماید.

ماده 19

در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با گردشگر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، گردشگر بایستی با هماهنگی کارگزار در موعد مقرر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضوریافته و در مصاحبه شرکت نماید و چنانچه به دلیل عدم انجام امور مذکور روادید از سوی سفارتخانه صادر نگردد، جرائم تعیین شده در ماده 13 این قرارداد اخذ خواهد شد. تبصره:در صورتی که گردشگر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت سفارت از صدور روادید خودداری نماید، چنانچه روادید درخواستی مطابق قسمت "ب" ماده 1 این قرارداد از نوع فوری باشد، کارگزار موظف به استرداد کل وجه دریافتی بوده پس از کسر هزینه های مربوط به کنسلی بلیط و یک شب اقامت، به عنوان هرینه های انجام شده بوده و در صورتی که روادید عادی باشد، کارگزار موظف است کلیه وجوه دریافتی را به گردشگر مسترد نماید.

ماده 20

رعایت شئونات و اخلاقیات در طول سفر از سوی گردشگر الزامی بوده و همچنین گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می باشد. لذا عواقب ارتکاب هر گونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی که احیانا در کشور مقصد غیر مجاز بوده، برعهده گردشگر است و چنانچه از این بابت کارگزار جریمه ای پرداخت نماید، می تواند با ارائه مستندات، هزینه انجام شده را از گردشگر دریافت نماید.

ماده 21

در صورت ابطال گشت توسط گردشگر، کارگزار مجاز به ابطال روادید صادره برای گردشگر توسط مقامات سفارت صادر کننده روادید خواهد بود.

ماده 22

در قبال هر گونه افزایش غیر ارادی در قیمت گشت اعم از افزایش نرخ بلیط و یا سایر خدمات، با ارائه مدارک مستند از سوی کارگزار با تایید سازمان، گردشگر موظف به پرداخت ما به التفاوت اعلام شده از سوی کارگزار می باشد. تبصره :پرداخت کلیه عوارض خروج از کشور بر عهده گردشگر می باشد.

ماده 23

چنانچه گردشگر ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود آن به کشور جلوگیری نمایند، گردشگر ملزم به پرداخت هزینه های صورت گرفته از سوی کارگزار با ارائه مستندات و مدارک مربوطه خواهد بود. سرپرست گشت نیز موظف به همکاری جهت بازگشت گردشگر به کشور می باشد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود.

ماده 24

در صورتی که گردشگر در خارج از کشور مستقلا و خارج از برنامه گشت ارائه شده، نسبت خریداری خدمات اختیاری اقدام نموده و در آن شرکت نماید، هزینه و مسئولیت عواقب آن در خصوص بروز حوادث بر عهده گردشگر خواهد بود.

ماده 25

گردشگر موظف است در ساعات اعلام شده، در برنامه های گشت و ترانسفر فرودگاهی شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت، شخصا بایستی هزینه های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت پرداخت نماید، در غیر اینصورت کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

ماده 26

کارگزار موظف است مطابق با دستورالعمل بیمه ابلاغی از سوی سازمان، اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه ای تکلیفی و اختیاری به عمل آورده و در صورت بروز هرنوع حادثه ای در طول سفر علاوه بر اقدام بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش، نسبت به همکاری و مساعدت های لازم در این خصوص اقدام نماید.

ماده 27

کنترل مدارک گردشگر، از جمله تاریخ اعتبار گذرنامه گردشگر و شرایط سنی همراهان برعهده کارگزار می باشد.

ماده 28

کارگزار موظف است در صورت ابطال پرواز از سوی ایرلاین موضوع این قرارداد، مساعدت خود را جهت اعزام گردشگران با اولین پرواز بعدی با توافق و رضایت گردشگران به کار گرفته، لذا تغییرات احتمالی نرخ پرواز مورد نظر با پرواز ابطال شده از سوی کارگزار قابل مذاکره و تعدیل خواهد بود.

ماده 29

کارگزار متعهد است که برنامه سفر و گشت مورد توافق را به طور کامل و دقیق انجام دهد، لیکن در صورت وقوع حوادث و پیشامد های غیر منتظره از قبیل جنگ، شورش، اعتصاب و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود. تبصره: چنانچه پیشامدهای غیرمنتظره پس از ورود به کشور مقصد روی دهد، کارگزار موظف است با ارائه مستندات نسبت به کسر هزینه های انجام شده از مبلغ دریافتی اقدام و مابقی را به گردشگر مسترد نماید.

ماده 30

کارگزار متعهد است در صورت بروز هر گونه اتفاقی برای گردشگر یا گردشگران در کشور مقصد، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را در آن کشور از موضوع مطلع سازد.

ماده 31

کارگزار یا نماینده وی موظف است هنگام عقد قرارداد توضیحات لازم را در خصوص مفاد قرارداد و تبصره های آن به گردشگر ارائه نماید همچنین کارگزار موظف است پس از عقد و امضای قرارداد با گردشگر یک نسخه امضا شده از آن را که ممهور به مهر دفتر شده است را تحویل گردشگر و یک نسخه نزد خود نگهدارد.

ماده 32

گردشگر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت شخصا بایستی هزینه های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت پرداخت نماید، در غیر اینصورت کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. در خصوص عدم ارائه هرگونه خدمات از سوی کارگزار از جمله ترانسفر و یا گشت شهری، در صورت عدم حضور مجری با شماره پشتیبانی موجود در واچر تماس حاصل نموده و در صورت عدم حصول نتیجه گردشگر موظف است آنرا با هزینه شخصی انجام داده و مدارک آنرا بایت دریافت وجه ترانسفر به شرکت ارائه دهد.

ماده 33

مسافر متعهد است طبق مقررات بین المللی پرواز های خارجی حداقل 4 ساعت قبل در فرودگاه بوده و مراحل پذیرش، اخذ کارت پرواز و حضور برای گیت حضور یابد.

ماده 34

شرایط انصراف و استرداد هتل هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن حسب مورد بستگی به سیاست هتل دارد: برخی هتلها از لحظه خرید غیر قابل استرداد میباشند، برخی هتلها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد می باشند، و برخی در صورت عدم استفاده، هزینه یک شب اقامت کسر و ما بقی مسترد میشود، با توجه به اینکه کلیه شرایط فوق در واچر قید میشود لذا در صورت درخواست ابطال رزرو بر اساس آن اقدام میگردد.

ماده 35

هرگونه مسئولیت اشتباه وارد کردن اسامی و کد ملی، شماره گذرنامه، اعتبار گذرنامه به عهده ثبت نام کننده می باشد.

*** مفاد قرارداد فروش بلیط چارتری

 طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، برعهده شرکت های هواپیمایی برگزار کننده پرواز است و مرکز تور از طرف شرکت های هواپیمایی مسئولیت اطلاع رسانی جامع به آژانس های خریدار و مسافران را دارد. بدیهی است تنها راه ارتباطی با آژانسهای خریدار و مسافران از طریق تلفن تماس درج شده در زمان خرید میباشد، در صورت درج شماره اشتباه و یا عدم پاسخگویی به تماس، مسئولیت با خریدار خواهد بود. (پیشنهاد میگردد آژانس های همکار حتما ساین دریافت نمایند تا نام خریدار در قسمت خرید درج گردد و امکان اطلاع رسانی تسهیل گردد.)

*** شرایط و ضوابط خرید بلیت چارتر

عملیات خرید بلیت در سایت مرکز تور مشمول مجموعهی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. هنگام ثبت نام و رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی و فارسی و کد ملی به صورت کامل وارد شود. اصلاح نام مسافر و کد ملی پس از خرید نهایی بلیت برای تغییر بیش از 3 حرف با پرداخت 30 درصد جریمه امکانپذیر است و درصورت مغایرت نام مسافر روی بلیت با مدرک شناسایی، از پرواز مسافر ممانعت خواهد شد. در قوانین هواپیمایی کشوری، تعریف نوزاد: مسافر کم تر از دوسال، کودک: مسافر بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار واشتباه وارد نمودن رده سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است که در بلیت‌های چارتری، قیمت بلیت کودک با بزرگسال برابر است و بلیت کودک را به هیچ عنوان نمیتوان به تنهایی و جدا از بلیت بزرگسال خرید کرد. توجه: در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی شرکت های هواپیمایی را تهیه نماید، بایستی حداقل 4 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت کنسل شدن بلیت دوم با مسافر میباشد. • توجه: شرکت های هواپیمایی از قرارداد فی مابین ایرلاین ها خارج شده است و مسئولیتی از بابت تاخیر یا کنسلی شرکتهای هواپیمایی دیگر ندارد. پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیت به کاربر اس ام اس و یا ایمیل میشود هنگام مراجعه به فرودگاه، ارائه مدرک معتبر شناسایی و ترجیحا پرینت بلیت به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.

*** شرایط و ضوابط خرید بلیت چارتر برای خانمهای باردار

بارداری اول: در صورتی که طول مدت زمان پرواز کمتر از دو ساعت باشد، مسافر باید تا انتهای هفته 32 گواهی پزشک معالج با درج سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان و در پرواز های بیشتر از 2 ساعت، مسافر باید تا انتهای هفته 28 گواهی پزشک معالج با درج سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان را بهمراه داشته و از هفته 28 تا 35 مسافر باید گواهی پزشک معتمد هواپیمایی کشوری را برای اجازه پرواز داشته باشد. بارداری دوم به بعد :با هر طول مدت زمان پروازی تا انتهای هفته 28، مسافر باید گواهی پزشک معالج با درج سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان را به همراه داشته و با هر زمان پروازی از هفته 28 تا 35، مسافر باید گواهی پزشک معتمد هواپیمایی کشوری را به همراه داشته باشد.

*** شرایط و ضوابط خرید بلیت چارتر برای بیماران با مسایل پزشکی و درمانی

مسافرانی که به هرنوع بیماری اعم از واگیردار و غیر واگیردار مبتلا هستند و یا عمل جراحی داشته اند و یا شرایط درمانی خاصی دارند که شاید سفر هوایی سلامتی‌شان را تهدید نماید، ضمن در دست داشتن گواهی از پزشک معالج خود مبنی بر بی‌خطر بودن سفر نامبرده با هواپیما، باید از پزشک مورد اعتماد هواپیمایی کشوری مستقر در فرودگاه مبدا نیز تاییدیه جهت سوار شدن به هواپیما دریافت نمایند. بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق، کلیه ی عواقب ناشی از عدم پذیرش و خسارت مسافر بر عهده ی رزرو گیرنده (مسافر) می باشد. * توجه: متاسفانه در پروازهای شرکت های هواپیمایی امکانات خدمت رسانی به مسافران با تخت بیمار وجود ندارد و در صورت خرید بلیت بدون اطلاع آژانس، کلیه مسئولیت با رزرو گیرنده می‌باشد. * توجه‌: حداکثر تعداد مسافر با ویلچر (ویلچر های دستی و بدون باتری) در هر پرواز شرکت های هواپیمایی 3 نفر می‌باشد. مسافرهایی که قصد استفاده از خدمات ویژه (صندلی چرخ‌دار و...) دارند، قبل از رزرو با آژانس هماهنگ کنند.

*** اعلام کنسلی از طرف مسافر

هرنوع کنسلی بلیت ازطرف مسافر مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. شرایط کنسلی طبق قرارداد مرکز تور با شرکت های هواپیمایی ایران می¬باشد، یادآوری: مسافر در صورت لغو و یا تاخیر بیش از دو ساعت پرواز، می تواند با ارائه بلیت/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا به منظور هرگونه پیگیری، و با پرکردن فرم درخواست استرداد آنلاین از سایت مرکز تور، کل هزینه پرداختی را مسترد نماید. در صورتی که پرواز چارتری به صورت دو مسیر رزرو شده باشد (به عنوان مثال: تهران » مشهد » تهران) و بنا به دلایلی اعم از تاخیر بیش ازدو ساعت، بدی آب و هوا،نقص فنی و... پرواز رفت مسافر کنسل شود رزرو گیرنده ملزم به اعلام اطلاعات پرواز برگشت خود به این شرکت تنها در روز پرواز رفت می‌باشد و در صورت عدم اطلاع رسانی، مسئولیت جرایم با رزرو گیرنده می‌باشد.

*** شرایط و مقررات واحد کنسلی مرکز تور

- پشتیبانی واحد استرداد همه روزه از ساعت 9 صبح تا ساعت 20:30 شب پاسخگو می‌باشد. تماس 02141578 / 09122906605 - امکان استرداد و جابه جایی بلیت بعداز ساعت 12 ظهر یک روز قبل پرواز و بخصوص در روز پرواز وجود ندارد. - به دلیل سهمیه چارتری پرواز و قرارداد فی مابین مرکز تور با شرکت های هواپیمایی در صورت "noshow" شدن مسافر و عدم حضور به موقع در فرودگاه، هزینه ای عودت داده نخواهد شد. به عبارتی در صورت عدم رسیدن به پرواز هیچ مبلغی به مسافر مسترد نمی‌گردد. (شرکت های هواپیمایی هزینه کل صندلی‌های واگذار شده را محاسبه می‌نماید.) - امکان اعمال هر گونه تغییر یا اصلاح نام و کد ملی بعد از بسته شدن لیست پرواز وجود ندارد. - توجه کنید که عملیات استرداد بلیت از طریق سایت شامل دو مرحله است: 1.کنسل کردن بلیت به صورت آنلاین 2. پرکردن فرم استرداد وجه. بدیهی است در صورت کنسل نکردن بلیت یا پر نکردن فرم استرداد، هزینه ای عودت داده نخواهد شد. - در صورت ارائه پرواز جایگزین از سوی ایرلاین درمواقع ابطال، تاخیر بالای دو ساعت و یا تعجیل پرواز و تمایل مسافر و یا آژانس به استفاده از پرواز جایگزین، باید درخواست کتبی مبنی بر انتقال پرواز به تلگرام کنسلی مرکز تور ارسال شود. - هرگونه انتقال و جابجایی پرواز به دلیل اشتباه درخرید توسط کانتر یا مسافر یا به درخواست مسافر، شامل جریمه کنسلی به همراه مابالتفاوت بلیت جدید در صورت گرانتر بودن پرواز انتخابی می‌باشد. - امکان کاهش درصد جریمه‌ها به هیچ وجه وجود ندارد به عبارتی درصد جریمه‌های ثبت شده در سیستم غیر‌قابل‌ تغییر هستند. - در صورتی که بلیت‌ها از آژانس همکار خریداری شده باشند، اعمال هر گونه تغییر و کنسلی بر روی بلیت باید توسط آژانس مربوطه اعلام شود و مسافر امکان تغییر یا کنسلی بلیت را به طور مستقیم ندارد. - هرگونه درخواست توسط آژانس همکار باید روی سربرگ آژانس مربوطه به صورت کتبی و دقیق و ممهور شده ارائه شود. - در صورت حضور مسافر در فرودگاه و اعلام تاخیر بیش از دو ساعت یا ابطال پرواز، ارائه بلیت مهر شده جهت استرداد وجه الزامی است. به عبارتی در صورتی که پرواز کنسل شود و یا به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت مسافر از پرواز منصرف شود، می‌بایست اسکن بلیت مهر شده توسط فرودگاه جهت استرداد وجه به همراه توضیحات کامل به تلگرام کنسلی مرکز تور ارسال شود. - در مواقعی که بلیت رفت مسافر متعلق به ایرلاین دیگری باشد (طرف قرارداد با) و پرواز کنسل شده یا تاخیر بیشتر از دو ساعت داشته باشد، ضمن اعلام سریع به واحد استرداد مرکز تور باید بلیت‌های برگشت ممهور به مهر تاخیر بالای دو ساعت ایرلاین مورد نظر باشد. - در پرواز های رفت و برگشت یا اتصالی فقط در مواقعی که فاصله بین دو پرواز کمتر از 48 ساعت باشد امکان استرداد وجه در صورت تاخیر یا کنسلی پرواز رفت وجود دارد. - تمام کنسلی های ایرلاین با توجه به درصد جریمه‌های مورد نظر انجام می شود و به هیچ وجه امکان کنسلی به شرط فروش وجود ندارد.

*** شرایط کنسلی از طرف شرکت های هواپیمایی

مرکز تور مجاب می‌باشد کلیه امورات مربوط به تغییر ساعت، تاخیر، تعجیل را به خریداران اعلام نماید. (صحیح بودن تلفن تماس خریدار الزامی است.) در صورت کنسل شدن پرواز چارتر از طرف ایرلاین و عدم امکان ارائه پرواز جایگزین، مبلغ پرواز به طور کامل استرداد خواهد شد، مرکز تور از آنجایی که فقط چارتر کننده شرکت های هواپیمایی می‌باشد، امکان تخصیص پرواز جایگزین از ایرلاین‌های دیگر را ندارد.

*** امور فرودگاهی

مسافران محترم می‌توانند در صورت بروزهرگونه مشکل در هنگام مراجعه به کانتر پذیرش شرکت های هواپیمایی برای دریافت کارت پرواز با نماینده این شرکت در فرودگاه هماهنگی لازم صورت پذیرد.