بلژیک
کشور بلژیک به یک کشور سلطنتی معروف است، و در واقع از دسته کشورهای اروپایی به شمار می‌آید، در بررسی‌های تاریخی دیده شده کشور بلژیک در خاک کشورهایی از جمله فرانسه و هلند بوده است. پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل می‌باشد گه یکی از بزرگترین شهرهای آن به شما می‌آید. نوع حکومت در کشور بلژیک سلطنتی می‌باشد و از دموکراسی پارلمانی تبعیت می‌کند. زبان‌هایی که در این کشور استفاده می‌شود اغلب هلندی و آلمانی می‌باشد.
دیدنی های بلژیک
شاید گمان کنید کشور بلژیک به دلیل کوچکی دارای جاذبه‌های کمی می‌باشد، این تصور اشتباه است. یکی از زیباترین جاذبه های کشور بلژیک، شهر بروژ می‌باشد که دارای زیباترین کانال‌ها می‌باشد و خیابان این شهر دارای معماری بسیار زیباتر می‌باشد. یکی از موارد دیگر درباره بلژیک و جاذبه های آن، برج ناقوس کلیسا بوده که در واقع تالار اصلی شهر می‌باشد در این برج از پلکان‌های پیچ‌درپیچ و بسیار زیبا دیده می‌شود. در قسمت بالایی این کلیسا مناره‌های مخروطی دیده می‌شود. کلیسای جامع سنت باوو دارای معماری رومانسک می‌باشد در داخل این کلیسا از نقاشی‌های بسیار زیبا استفاده شده است. کلیسای سنت پیر در میدان اصل شهری از کشور بلژیک واقع شده که دارای معماری تاریخی بسیار مناسب می‌باشد در بخش‌هایی از این کلیسا موزه‌هایی دیده می‌شود و در واقع بیشترین آثار مذهبی نیز در همین قسمت قرار گرفته شده است.
یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی در کشور بلژیک میدان گرند پلاس می‌باشد. در این میدان نمونه‌های جذاب دیدنی بسیاری دیده می‌شود. اگر به اطراف این میدان توجه نمایید می‌بینید که نمونه‌های معماری بسیار زیبایی قرار دارد از دسته خانه‌های تجاری که در اطراف این میدان گردآوری شده‌اند دارای ویژگی‌های خارق‌العاده ای می‌باشد. در جغرافیای مطرح‌شده صحبت از تالار اصلی شهر می‌باشد که در همین قسمت قرار دارد. در نظر داشته باشید که خانه‌های کوپرز و گروسرز نیز در همین منطقه از کشور بلژیک قرار گرفته شده است
خانه های قدیمی در گراند پالاس
قصر سلطنتی در بروکسل
مشهورترین مجسمه: مانکن پیس"گراند پالاس" ( به آلمانی: Grote Markt)، میدان مرکزی و مانند جواهری در تاج بروکسل است. این مکان بیشترین جاذبهٔ توریستی را دارد و از زان باروک، خانه های قدیمی قرن هفدهم در اطراف میدان دیده می شوند.
قصر سلطنتی لاکن و قصر سلطنتی بروکسل
موزهٔ سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک
موزه های هنرهای زیبا ( به فرانسوی: موزیز رویادس بیو آرت) از چهار بخش متصل به هم تشکیل شده و هنرهای استادان قدیمی و هنر مدرن را در خود جای داده است. در این موزه کارهایی از پیتربروگل، پیتر پل روبنز، دلوا و ماگریت به چشم می خورد. بروکسل زادگاه بسیاری از کارتون های کمدی معروف بلژیک مثل اسمورفس، لارگو وینج، تن تن و لوک خوش شانس بوده است. در جاهای مختلف شهر، نقاشی دیوار شخصیت های کارتونی ترسیم شده است.
در نزدیکی هیسل، یک از سمبل های بلژیک وجود دارد که از سال ۱۹۸۵ باقیمانده و پارک مینی اروپا که مدل های کوچک از ساختمانهای معروف اروپا را در خود جای داده است.
مانکن پیس، یک مجسمهٔ کوچک نقره ای پسری که بر روی پایه فواره ادرار می کند.
کلیساهای متعدد مانند کلیسای قلب مقدس در کوکلبرگ و کلیسای سنت میشل و سنت گودولا.
طاق جشن و شادی
لابورس/ دی بورس، مقر بازار بورس بلژیک
لامونای / دی مونت، یک سالن اپرا.
گراند پالاس| فرش گلها.
شبکه گردشگری و تاکسی: انبار قدیمی خانواده های سیستم حمل و نقل.
پالایس استوکلت
مایسون هورتا
خیابان لوئیس، خیابانی در منطقهٔ شیک پوشان بروکسل
فولکلور
بروکسل به خاطر فرهنگ سنتی و آداب محلی اش، یکی از سرزنده ترین مردم را در کشور داردهمین الان

تور خودتو بساز